-
 
   
 
---
 
360 Derece Sanal Tur için ayrıntılı bilgiler.

Sanal Tur (Virtual Tour) üç boyutlu görüntü izlenimi veren panoramik fotoğraflar sayesinde, son teknoloji yazılım ve görsel medya uygulamalarının da fotoğraflar üzerine aktarılmasıyla internet ortamında interaktif olarak ziyaretçiye mekânın içindeymiş hissi yaratarak istediği gibi dolaşmasını sağlayan görsel bir uygulamadır.

Sanal Tur uygulaması, özel çekim ekipmanları ve fotoğraflama teknikleri ile panoramik fotoğrafların elde edilmesi ve bu fotoğrafların farklı yazılımlarla işlenmesinin ardından birleştirmeleriyle küresel bir görüntü elde edilmesi işlemidir. Fotoğraflar işlendikten sonra Flash animasyonları ile de sınırsız çeşitlilikte zenginleştirilerek web uygulaması şeklinde yada CD/ DVD ortamında çalışan bağımsız uygulamalar haline getirilebilmektedir.

Sanal Tur bir mekânı internetten tanıtmanın en etkin ve etkili yöntemidir. 360 derecelik bir bakış açısıyla mekânı internetten/ lokal bilgisayarından gezen potansiyel müşteriler, etraflarına bakınabilir, aradıkları ya da istedikleri detayları kendileri inceleyebilir ve ilgili mekana gitmeksizin mekan hakkında görsel şekilde fikir sahibi olabilirler, Kelimenin tam anlamıyla SANAL TUR şeklinde; mekanda dilediklerince geniş bir zaman diliminde sıkılmadan, yorulmadan, rahat ve eğlenceli bir gezinti yapabilirler.

Bildiğimiz iki boyutlu fotoğraftan çok farklı bir görsellik sunan bu fotoğraflama tarzı, hareketli oluşu ile videoyu andırsa da aslında bir video değildir. Sanal gezinti, Internet ortamında kolay yüklenebilen ve hızlı seyredilebilir olması sebebiyle Video 'dan çok daha hızlı ve etkili bir tanıtım aracıdır. Kullanıcılara istedikleri görsel alana odaklanma ve inceleme şansı vererek esneklik sağlar. Panoramik fotoğraflar üzerine yerleştirilebilen interaktif kapılar sayesinde sonraki panoramaya çok rahat geçilebilmekte ve mekân üzerindeki kontrol ziyaretçiye bırakılmaktadır.

Bu sunum ile mekânın akılda kalma oranı çok daha yüksektir. Daha dikkat çekici ve yüksek etkiye sahiptir. Diğer reklam alanlarına kıyasla daha kısa sürede, daha etkin ve etkili sonuçlar alınması mümkündür.
 


Sanal Tur Nasıl İzlenir?

Tüm işletim sistemlerinde ve tüm browserlar ile (IE, Firefox, Safari, Netscape, Opera, Google Chrome) sorunsuz çalışır. Tüm tablet ve android cihazlarda sorunsuz şekilde izlenebilmektedir.
CD-DVD gibi medya ortamlarında lokal olarak da kullanılacak şekilde tasarım yapılabilir, böylelikle kullanıcılar mekanı istedikleri şekilde detaylı olarak inceleme fırsatı bulabilirler. İnternete gereksinim duymadan tüm bilgisayarlarda rahatlıkla minimum sistem gereksinimleriyle rahatlıkla görüntülenebilir.

Sanal Tur Kullanım Alanları Nelerdir?

360 derece sanal tur uygulamaları, başta şehir tanıtımları olmak üzere, Otel, Emlak, Mobilya, Okul, Hastane, Restaurant, Cafe, İnşaat Firmaları, Müzeler, Turizm ve Eğlence Sektörleri olmak üzere şirketinizi, üretim tesislerinizi, ürünlerinizi ve/veya tasarımlarınızı tanıtabileceğiniz, reklamını yaparak pazarlayabileceğiniz, bütün sektörlerde kullanılabilmektedir. Hatta kendi eviniz için bile bu uygulamayı kullanabilirsiniz.
 

 

     
  360 derece sanal tur nasıl olmalı;

- En yeni teknoloji ekipmanlar kullanılmalı
- Mutlaka sanal tur fotoğrafçısı çekmeli
- Çekimler Raw formatında ve hdr (3'lü) çekilmeli
- Montajı Photoshop iyi bilen bir operatör yapmalı
- Tüm cihazlarda görüntülenebilmeli
- Mutlaka Html 5 formatında olmalı

  Bizi tercih etme sebebiniz;

- Çekim öncesi mutlaka keşif yaparız.
- Gece veya gündüz mutlaka hdr çekim yaparız.
- Çekimlerimizde asla yanlış birleşim noktaları
  olmaz.
- Tv, Şömine, Akvaryum gibi objeleri mutlaka
  canlandırırız, sanal turlara hareket katar.
- Her uygulanan ekstraya maddi bakmayız.

Sanal Tur Fiyatları;

Sanal tur çekimleri genel olarak nokta bazında fiyatlandırılır, yani tripotu koyduğumuz her nokta birim fiyatı oluşturur, çarpı kaç nokta varsa.
Sanal tur sayısı çok fazla ise "50 üzeri gibi" bu durumda iş proje bazında ücretlendirilir bu sayede ücret daha makul olur.

     

designed by
selismedya.net Copyright © 2000-2015 
Sitedeki fotoğrafların tüm hakları SelisMedya.net'e  aittir.
Bu sitedeki çalışmaların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması
 
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
 
SANAL TUR
 

WEB TASARIM

 
PANORAMİK TÜRKİYE
 

360 DERECE TÜRKİYE

 
360 DERECE SANAL TUR
 

VIRTUAL TOUR TURKEY